Podsumowanie czerwca

Niespodziewanie szybko nadszedł koniec czerwca, więc nadszedł czas na podsumowanie czytelnicze tego miesiąca. Trzeci miesiąc blogowania minął nam bardzo szybko i owocnie, gdyż zaufały nam już pierwsze wydawnictwa, za co bardzo dziękujemy. Poza tym był to ciężko miesiąc ze względu na sesję na studiach, którą jednak przeszliśmy bez żadnych kłopotów.


Ułożyliśmy książki w kolejności naszego prywatnego, „gwiazdkowego” rankingu z Lubimyczytać.pl – czyli od tej, które nam się najbardziej podobała. Na koniec też każdy z nas przedstawi swoją Książkę Miesiąca, która weźmie udział w końcoworocznym podsumowaniu i wyborze Najlepszej Książki Roku :)


Ewa:
- William Paul Young – „Chata” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Marco Malvaldi - „Miara człowieka” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Alek Rogoziński - „Do trzech razy śmierć” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska - „Irena” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Agata Przybyłek - „Takie rzeczy tylko z mężem” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Kuba Wojewódzki – Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia ⁎⁎⁎⁎

Na swoją Książkę Miesiąca wybieram „Do trzech razy śmierć” Alka Rogozińskiego. To bardzo lekka komedia kryminalna, która powinna spodobać się każdemu czytelnikowi. Nie ma tu spływających krwią scen, więc może czytać ją każdy – od młodzieży do seniorów. Idealna książka na letni, wakacyjny czas.



Piotrek:
- Jonas T. Bengtsson - „Submarino” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Tommy Orange - „Nigdzie indziej” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Donal Ryan - „Dwadzieścia jeden uderzeń serca” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- M. L. Longworth - „Morderstwo w winnicy” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Natalia Osińska - „Fanfik” ⁎⁎⁎⁎⁎⁎
- Hanya Yanagihara - „Małe życie” ⁎⁎⁎⁎

Moją Książką Miesiąca zostaje „Submarino” Jonasa T. Bengtssona. Takie perełki zdarzają się bardzo rzadko. Historia dwójki braci z kopenhaskich przedmieść na pewno nie tchnie w Was optymizmu, jednak może stać się książką, które wiele zmieni w waszym świecie. Ta powieść w Polsce jest niemal zupełnie nieznana, do tego została wydana ładnych parę lat temu. Czas by poznał ją cały kraj.

Popularne posty z tego bloga

Mistrz małej prozy

We dwoje zawsze lepiej

Recenzja książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”