Recenzja książki „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej”

 

Kolejny wspaniały świąteczny cykl opowiadań, które udało mi się wysłuchać w okresie przygotowań świątecznych oraz wieczornego odpoczywania… Kolejny audiobook na moim koncie, coraz lepiej idzie mi słuchanie książek. Jednak przejdźmy do sedna. Siedmiu znanych i lubianych autorów postanowiło napisać opowiadania i połączyć je w całość. Coś niezwykłego, bo lubiany przeze mnie ostatnimi czasy Mróz również pojawił się w tym cyklu, co więcej nikogo nie uśmiercił, więc świąteczna magia trwa.



Głównym bohaterem każdego opowiadania jest Pan Alojzy, starszy pan, który prowadzi Księgarenkę przy ul. Wiśniowej. Przyjmuje on tam swoich klientów, każdy jest inny i wyjątkowy. Jednak następuje moment smutny i przejmujący dla wszystkich. Pan Alojzy postanawia zamknąć księgarenkę i załatwić swoje ostatnie sprawy przed śmiercią. Mimo wszystko przed zamknięciem postanawia pożegnać się ze swoimi wiernymi klientami. Stałym gościom chce podarować trochę ciepła podczas nadchodzących świąt. Postanawia to zrobić za pomocą książek.

Każdy autor napisał opowieść o jednej osobie. Tak jak wspomniałam każda osoba była inna, mająca swoje problemy życiowe, ale to właśnie Pan Alojzy pragnie rozwiązać wszystkie te problemy. Czy uda się każdemu z tych bohaterów rozwikłać swoje życiowe problemy? Czy Pan Alojzy w końcu zamknie swoją ukochaną księgarenkę?

Każde te opowiadanie jest inne, wyjątkowe. Łączy je tylko jeden element, księgarenka przy ul. Wiśniowej. Każdego bohatera poznajemy osobno, możemy dokładnie poznać jego życie, problemy. Możemy również poznać jego historię związaną z Panem Alojzym i samą historię Pana Alojza.

Ten cykl przyjemnie się słuchało, a opowieści bohaterów wciągnęło mnie do słuchania bardziej i uważniej. Przyjemny cykl na okres około świąteczny. Jeśli ktoś nie poczuł magii świąt będzie miał okazje jej zaznać.

 

Tytuł: Księgarenka przy ul. Wiśniowej

Autorzy: Liliana Fabisińska, Gabriela Gargaś, Agnieszka Krawczyk, Remigiusz Mróz, Marta Obuch, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo: Filia

Rok wydania: 2016   

Liczba stron: 424

Popularne posty z tego bloga

Mistrz małej prozy

We dwoje zawsze lepiej

Recenzja książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”