Recenzja filmu „Był sobie pies”

 Naszym planem na nowy rok było przeczytanie książki, która została zekranizowana. Na pierwszy miesiąc wybraliśmy książkę „Był sobie pies”. Recenzje książki możecie przeczytać na naszym blogu. Jest to dla nas coś nowego, ale coś ciekawego i nowego.

Źródło: filmweb.pl



Reżyserem filmu jest Lasse Hallstrom (znany Wam pewnie z reżyserii takich filmów jak: Bezpieczna przystań, czy Mój przyjaciel Hachiko). Film miał premierę w 2017 r. W polskim dubbingu, głównego bohatera, czyli przez wszystkie wcielenia głos daje Marcin Dorociński. Nie będę opisywać fabuły, bo dość dobrze jest odwzorowana z książki. Oglądając film nie zabrakło śmiechu, ale również i łez. Nie brakuje scen, które rozrywają serca widza, są to m. in. bolesne rozstania czy sceny śmierci. Trudne emocje towarzyszące przy odejściu kogoś najbliższego w filmie ukazane są jako lekcje skierowana do najmłodszych widzów, ale nie tylko… W końcu to kino familijne. W filmie  bardzo dobrze ukazane są pozytywy i negatywy posiadania psa oraz to, że to my jesteśmy dla naszych milusińskich a nie na odwrót.

Film ukazujący codzienność z punktu widzenia psa. Codzienność, której my jako właściciele postrzegamy inaczej. Dla posiadaczy psa to nauka, z której można wyciągnąć wniosek, co warto zmienić w życiu naszego małego przyjaciela.

Najlepszy film z motywem psa jaki do tej pory udało mi się obejrzeć. Zarówno z książki oraz filmu można wyciągnąć wiele wartości. Zarówno jedno i drugie przemawia. Jeśli mam wybierać pomiędzy książką, a filmem wybiorę film. Dlaczego? Bardziej do mnie „przemówił”, bardziej przeżyłam skrótowe życie psiaków. Czytając książkę, niektóre rzeczy nie dotarły do mnie, być może to przez zmęczenie czy czytanie po nocach. Nie wiem, nie umiem odpowiedzieć.

Film polecam każdemu! Mam nadzieję, że po wyciągnięciu tych kilku lekcji, życie czworonogów zmieni się bądź jako przyszli właściciele spojrzycie na psiaka zupełnie inaczej. Oceniając film, daje 9/10.

Ewa

Zwiastun: 





Tytuł: Był sobie pies (A Dog’s Purpose)

Reżyseria: Lasse Hallström,

Scenariusz: Cathryn Michon, W. Bruce Cameron, Audrey Wells, Maya Forbes, Wally Wolodarsky

Reżyser dubbingu: Anna Apostolakis-Gluzińska

Dialogi w polskim dubbingu: Anna Niedźwiecka

Czas trwania: 1 h 40 min



Popularne posty z tego bloga

Mistrz małej prozy

We dwoje zawsze lepiej

Recenzja książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”